Dlaczego mężczyźni robią to szybciej?

Zastanawiasz się, jak to robią mężczyźni, że szybko i sprawnie się ubierają? Nie stoją godzinami przed szafą, dobierając poszczególne elementy garderoby. Wyciągają spodnie, koszulę i dobrze wyglądają. Tajemnica tkwi w myśleniu. Jednotorowe postrzeganie świata i myślenie gotowymi zestawami.

Kupując nowe rzeczy warto zastanowić się, z czym je będziemy mogli zestawić. Jaka kombinacja kolorystyczna spasuje się z nowo zakupioną koszulą, marynarką czy spodniami?

Dobrze sprawdza się to w przypadku mężczyzn, którym zero jedynkowe postrzeganie świata pozwala łatwiej zgrupować poszczególne elementy w jeden zestaw. Wybierają proste, klarowne rozwiązania. Decydują szybko i konkretnie. W przeciwieństwie do kobiet, nie rozpatrują wszystkich za i przeciw, nie zastanawiają się, co na to powiedzą koleżanki, jak zareaguje szef.

Prosty wybór, szybka decyzja

Kupując koszulę, mężczyzna od razu wie, czy mu się podoba czy nie. Wie, że założy ją z ulubionymi spodniami i marynarką. Torby męskie nie stanowią wyzwania, bo facet nie ma w szafie kilkunastu torebek i nie musi ich dopasowywać do danej stylizacji. Nie rozpatruje miliona abstrakcyjnych kwestii, tak jak robią to kobiety, przymierzając kilka razy tą samą sukienkę w przymierzalni, w końcu rezygnując, bo może gdzieś znajdą jeszcze ładniejszą.

Myślenie schematem

W męskiej szafie są proste zestawy. Te bardziej eleganckie, na specjalne okazje i casualowe, używane na co dzień. Spodnie plus koszula, spodnie plus T-shirt, do tego buty, męska torba na ramię i gotowe…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *