Pakowanie przed podróżą w 5 krokach

Torby męskie na weekendowe wyjazdy, albo podróż służbową są bardzo poręczne, wygodne i efektowne. Nie jest to jednak torba o dużej pakowności, dlatego warto je pakować z głową i męskim minimalizmem.

Czy można w kilku krokach określić najlepszy sposób na perfekcyjnie spakowaną torbę, bez obaw o wygniecione koszulki, uszkodzone okulary przeciwsłoneczne i brak miejsca na bieliznę?

Od czego zacząć pakowanie?

Krok 1. Lista najpotrzebniejszych rzeczy, które można łączyć dowolnie w gotowe zestawy.

Krok 2. Buty, niewymiarowe, ciężkie przedmioty warto ułożyć na spodzie torby. Pozwoli to uniknąć zgniecenia delikatnej odzieży, uszkodzenia pojemników z kosmetykami.

Krok 3. Skarpetki, bieliznę, ręczniki możemy zwinąć w jak najmniejsze formy i wypełnić nimi wolne przestrzenie. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce, wykorzystać każdą wolną przestrzeń podróżnej torby męskiej, a jednocześnie nie narazi na zgniecenia bardziej wrażliwych materiałów. Dopiero teraz układamy złożone spodnie, swetry, koszulki, w kolejności od najmniej gniotących się materiałów.

Jak spakować rzeczy delikatne?

Krok 4. Zabezpieczone przed uszkodzeniem kosmetyki warto umieścić w przeznaczonych do tego przegródkach. W razie nieszczelności, wylania, ochronimy odzież i łatwiej usuniemy zanieczyszczenia.

Krok 5. Na samej górze powinny znaleźć się rzeczy delikatne, począwszy od koszul, po zabezpieczone w etui okulary słoneczne. Jeśli bagaż nie będzie mechanicznie przerzucany i ładowany, pozwoli nam to dowieźć całą zawartość w idealnym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *