Torby męskie na ramię, od starożytności po dziś dzień

Torebki i torby od zawsze były męską domeną. Znane już w czasach ludzi pierwotnych, służyły do transportu drobnych rzeczy i zdobyczy. W starożytności były symbolem statusu społecznego bogatych Egipcjan. W średniowieczu oznaką kupiectwa i posiadania. Dziś zdominowane przez kobiety. Wracają do łask także mężczyzn.

W starożytnym Egipcie

Bogaci, arystokratyczni Egipcjanie, przypinali sobie kunsztowne i bogato zdobione torebki do pasa lub do przedramienia. Było to oznaką ich wysokiej pozycji i statusu, ale i praktyczny sposób do przenoszenia drobnych rzeczy. Mniej ekskluzywną formę torebek posiadali niżsi urzędnicy, choć te pełniły już typowo funkcjonalną rolę.

Męskie torby w średniowieczu

W czasach kupieckich, gdy handlarze i bogaci krążyli pomiędzy miastami, powszechne były torby męskie na ramię. Przenoszono w nich głównie pieniądze, które w ówczesnych czasach były objętościowo większe od dzisiejszych kart kredytowych. Przypominające dzisiejsze listonoszki, torebki były bogato zdobione, w zależności od zamożności właściciela.

Torebki damskie i męskie dziś

Tak jak czasach średniowiecza, kobiety ze względów kulturowych i społecznych, nie miały prawa do własności, a właścicielami ozdobnych toreb męskich byli mężczyźni, tak dziś te granice się zatarły.  To kobiety dominują w pełnych blasku i przepychu torbach i torebeczkach.

W czasach damskiej dominacji w tej dziedzinie, nadal oferta przygotowana dla mężczyzn jest ogromna. Torby męskie na ramię, podróżne i stylowe aktówki funkcjonują z sukcesem, ułatwiając męskie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *