Jak się dobrze spakować na wyjazd?

Powszechna opinia głosi, że to kobiety są specjalistkami w przedwyjazdowym pakowaniu. Wszem i wobec wiadomo, że zabierają za dużo i czasem przeceniają pakowność walizek i toreb podróżnych.

Obalając tą tezę, panowie sami zabierają się za swe bagaże. Osobiście spakowana torba, to gwarancja ulubionych rzeczy, przydatnych dodatków i najpotrzebniejszych kosmetyków.

Zrób listę najpotrzebniejszych rzecz

Gwarancją dobrze spakowanych bagaży jest przemyślany plan. Jaki charakter ma wyjazd, co będzie odpowiednie do ubrania, jak zminimalizować ilość zabieranych rzeczy? Lista najpotrzebniejszych ubrań, dodatków, bielizny, butów i kosmetyków świetnie się sprawdza weryfikując, co już zostało zapakowane, co warto uzupełnić, a co absolutnie pominąć. Torby męskie podróżne mają określoną pakowność, ale są też dobrze zorganizowane pod kątem przegródek, kieszeni i komór głównych. Z łatwością pozwalają oddzielić buty od bielizny i dowieść swoje rzeczy w pełnej świeżości.

Zanim zapniesz wyjazdową walizkę

Metoda im mniej, tym lepiej sprawdza się w czasie wyjazdów. Spakowane rzeczy powinny być łatwe do zestawienia ze sobą, w gustownych kombinacjach, co pozwoli zmniejszyć ich ilość i usprawni wyjazdowe ubieranie. Warto też sprawdzić czy wszystkie spakowane kosmetyki są odpowiednio zabezpieczone. Nawet szczelne opakowania mogą ulec uszkodzeniu, dlatego wszelkie płyny, szampony i pasty warto umieścić w foliowych opakowaniach. Zapewni to czyste ubrania, nawet w razie przypadkowego przecieku.

Coś, co może się wylać – przelej do bezpieczniejszego opakowania, np. plastikowego i bardziej szczelnego. Pamiętaj, że opakowania szamponów czy żeli do mycia mogą, zwłaszcza podczas zmiany ciśnienia, otworzyć się i wylać. Przed zamknięciem zabezpiecz je przed zamknięciem kawałkiem folii i dodatkowo przechowuj je zawinięte w foliową torebkę. Do pakowania ubrań mogą przydać się saszetki. Zapewnią większą ochronę, jeśli chcesz mieć pewność, że nic się nie zniszczy, a męska torba podróżna pozostanie bez skazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *